Vnitřní DTD parapety

Vnitřní DTD parapetní deska

parapet-vnitrni-DTD

Vysoce kvalitní DTD parapetní desky EGGER jsou vyrobeny výhradně z vlhkuodolné dřevotřísky s označením E 1/P 5 (dříveV100). Pro jednoduchou kontrolu tohoto parametru volí výrobci probarvení takto vyrobených desek na červeno, zeleno a velmi výjimečně zůstávají neprobarveny v přírodní barvě. Pro kontrolu však vždy žádejte potvrzení od výrobce parapetů, že se skutečně jedná o kvalitu E 1/P 5 – V100.

Povrchově jsou parapetní desky potaženy vysoce kvalitním dekorativním CPL laminátem a to jak z vrchní, pohledové strany, tak i ze strany spodní. Toto je velkou výhodou proti pouhému papíru zvláště ve vlhkém prostředí ve kterém se díky svému užití parapety nacházejí. Oboustranné použití laminátu déle zabezpečuje maximální ochranu před deformacemi vlivem vnitřního pnutí ke kterému ve výrobku po celou dobu jeho životnost dochází.

Dalším prvkem eliminující toto pnutí je síla nosné desky parapetu, která je u parapetu EGGER 19mm.

Opět – u některých výrobců dochází z důvodu snížení výrobních nákladů k použití tenčí nosné desky což se sice nepatrně projevuje na její ceně, ale negativně na celkové stabilitě výrobku.

Pro zakončení parapetu v interiéru se využívají buď nažehlovací hrany v barvě dezénu nebo umělohmotné PVC krytky. Dekorativní laminát splňuje normu EN 438.